Nabízím individuální lekce i lekce ve skupině. Ke všem klientům přistupuji individuálně a s ohledem na jejich přání a možnosti.

Cíl mých tréninků je, aby psa i psovoda trénink bavil a aby z něj měli oba radost a užitek každý den jak doma, tak na procházkách.

 

 

 • KURZY

 

Poslušnost v praxi I.  

 

Kurz obsahuje 8 lekcí  (ve skupince jsou 3 psi)

Náplň kurzu: přivolání, chůze na vodítku/chůze u nohy, místo, sedni, lehni, stůj, manipulace se psem, socializace, triky

Cena za kurz je 1600,- (lekce/200,-)

 

 

Poslušnost v praxi II.

 

Kurz navazuje na kurz I., obsahuje 8 lekcí (trénujeme ve skupině 3-4 psů).

Náplň kurzu je pokračování v programu z kurzu předchozího a využití naučených věcí v různých prostředích. Nově se naučíme: nošení náhubku, využití odměn z okolí, nové triky, více budeme pracovat ve skupině atd. 

Cena za kurz je 1600,- -(lekce/200,-),

(při skupině 4 psů lekce stojí 150,. celý kurz tedy 1200,-)

 

 

 

Kurz Dogdancingu

Obsah - triky, spojování triků, tvorba zkouškových i závodních sestav. 

 

 • INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKY 

 

Zaměření dle vašeho přání

-například:

 • řešení problémů spojených s nepochopením komunikace psa (bázlivost, agrese, zlozvyky...)
 • poslušnost
 • dogdancing, triky

Cena: 350,-/lekce, 400,-/lekce ve vnitřních vytápěných prostorách, 1 lekce = 55min

 

Za nejdůležitější pokládám vybudování pevného vztahu mezi psovodem a psem založeném na vzájemné důvěře, pochopení a respektu.

Při práci se psy používám metodiku pozitivního posilování a shapingu (neboli tvarování). Zásadně nepoužívám stahovací obojky, ostnaté obojky, elektrické obojky a jakoukoliv formu násilí a nátlaku.

 

Co s sebou na první trénink?

 • široký obojek, postroj
 • stopovačku
 • pamlsky dvou hodnot
 • několik hraček
 • misku s vodou pro psa
 • a především chuť cvičit

Bližší informace o vhodném vybavení na tréninky se dozvíte na úvodní teoretické lekci.

Pro přihlášení na trénink pod mým vedením mě neváhejte kontaktovat nejlépe na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Reference na trénink pod mým vedením: 

 

  

Když jsme si pořídili štěňátko border kolie Siu, vyvstala otázka „Jak ji vycvičit, aby z ní byla ta nadšená šikovná borderka, kterou známe z videí či televize?“. Takové štěně je nepopsaný list a byť má nějaký potenciál, tak pokud se nepodpoří a nerozvine správným směrem, sotva z něj bude skvělý parťák do života, jakého bychom si přáli. Věděla jsem, že klasický „cvičák“ rozhodně nebude to pravé pro citlivou duši borderek, tak jsem se ptala a hledala… až jsem narazila na jméno Tereza Ratajová. Už první schůzka mne přesvědčila, že jsem našla, co hledám. Jednak má Terka sama velmi poslušné psy, se kterými cvičí i dogdancing, jednak má takový kamarádský přístup, že si ji i Sia od prvního dne zamilovala a my ve výcviku zůstaly dodnes. Fence ještě není rok a její pokroky jsou úžasné. Terka umí psy skvěle motivovat, chválit, ale i zabrzdit, když je jejich chování nevhodné. Na cokoliv se můžeme zeptat, je neuvěřitelně trpělivá a vnímavá. Je vždy výborně připravena, má jasný plán výuky, cviky sama předvede a nás pak hodnotí, co se povedlo a co je potřeba zlepšit. Často je to nakonec páníček J, kdo dělá chyby, o to více vnímám potřebu takového výcviku pod dohledem zkušeného lektora.  

Moc děkujeme. Lenka, Anežka a Sia, leden 2019

 

 

O Terce jsem se dozvěděla úplně náhodou a při první příležitosti jsem ji oslovila, zda by bylo možné individuálně docházet na hodiny tréninku, zejména základního, protože mému psovi je zatím deset měsíců. Pravidelně jezdíme cvičit do krásného prostředí Malíkovské přírody. Terezka má ke každému indiviální a hlavně osobitý přístup a to oceňuji asi nejvíce. Mohu se na cokoliv zeptat a vždy vše vysvětlí. O chování psa přemýšlí a i nemilou situaci dokáže nějak zhodnotit a pak nastavit trénink na míru. Cooper se každým dnem zlepšuje, a za to vděčím hlavně Terce. Každý cvik ukáže a vysvětlí, dokáže rozpoznat i na cizím psovi, že se začíná nudit a na každou hodinu má připravený plán, co se bude cvičit. Super jsou různé hry, které pak cvičíme doma. Její obrovský zájem o psa a výcvik je až neuvěřitelný. Děkujeme :-))

Lucka a Cooper

 

 

Milá Terezo, moc Ti děkujeme, že nám ukazuješ cestu a učíš nás, jak si s naším pejskem můžeme ještě víc užívat hraní , ale i všední dny . Falco je náš druhý pejsek , ale pochopili jsme ,že se máme stále co učit. Také je skvělé, že uplatňuješ metodu pozitivní motivace nejen na pejsky , ale i na jejich páníčky. Umíš bezvadně chválit a slovo „super“ a „borec“ teď používáme častěji i u  nás v rodině. Děkujeme za trpělivost s naší smečkou a těšíme se na další lekce.  

Zuzka  a Tom Bedrnovi,  květen 2018

 

 

Nechtěla jsem se svým pejskem chodit na "klasický cvičák", ale zároveň jsem věděla, že se musí naučit povely (ke mně, sedni, zůstaň), bez jejichž znalosti se (např. ve městě) nedá fungovat. Nyní se to vše učí zábavnou formou a hrozně ho to baví (mně taky). Velmi oceňuji lektorku Terku, která během výuky pozorně sleduje komunikaci mezi majitelem a psem a chválí, popř. upozorňuje na chyby, kterých bychom se měli vyvarovat a zároveň vysvětlí proč. Během společných lekcí zase učí majitele, aby se nebáli kontaktu s jinými psy a aby dokázali poznat, kdy se jedná o hru a kdy ne.  Jsme víc než nadšeni…

Edita a Timmy, květen 2018

 

 

Terka je výborná trenérka, a miláček psů. Náš pes ji prostě miluje už od začátku. Terku jsme si vybrali, protože se nám líbil koncept jejího tréninku, který je založený na pozitivním přístupu  k výchově psa.  Trénujeme sami a i  s ostatními členy. Je jasně daný plán jak postupujeme od základních povelů až k frajeřinám jako je slalom a nebo triky co dělají její šampioni Bárt a Falko. Přístup trenérky je víc než vynikající. Je vždy připravená, má plno nápadů a mnoho dobrý rad jak zacházet se psy. Můžu se na ní kdykoliv obrátit o radu. Cvičí se  venku i uvnitř, a v různých úrovních prostředí,aby si pejsek zvykl na rušivé elementy. Vše je vedeno hrou a dynamickým cvičením, vše na míru každému  členu zvlášť.Můžu je doporučit. už se těšíme na pokročilé. 

Bára a Samík, květen 2018

 

 

 

„Pokud chceš, aby tě tvůj pes respektoval, nauč se respektovat ty jeho! Pokud chceš, aby tě chápal, zkus prvně pochopit i ty jeho!“

 

„Motorem v tréninku je vždy pes, jinak to fungovat nebude, psovod jen točí volantem a mačká pedály. “

vycvik