Několik stručných informací o mně. Narodila jsem se 20. září 1988 v Jindřichově Hradci, mám vystudované Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením, Pražskou konzervatoř - obor lesní roh a studovala jsem také na Karlově univerzitě obor AJ a HV, ale studium jsem nedokončila. Jsem učitelka klavíru, zobcové flétny a lesního rohu na ZUŠ - Žirovnice. Hraji na klavír a lesní roh v kapele Sunny Brass Band, Old Steamboat jazz band a Trumpet Tune brass band.

 

A zpátky ke psí tématice. Momentálně mám dva psí parťáky.  Nejstarší a taky zaslouženě šéf smečky je můj anděl, bílý vlk Falco - BŠO.  Druhý mladší pes je trikolorní borderáček Bart. 

Můj první vymodlený pejsek byl cotonek Bix, se kterým jsem ještě na ZŠ prožila krásné chvilky. Psům jsem v té době rozuměla pramálo, i když jsem si myslela, že toho vím hodně. Jakmile jsem jednou uviděla na ulici bílého ovčáka, věděla jsem, že bez něj nemůžu být. Hned jak jsem se odstěhovala z internátu do podnájmu, tuším v červnu 2010, pořídila jsem si Falca. Od malička se mnou byl všude. Ve škole, v práci, na zkouškách s kapelou. S Falcem jsem po několika velmi krátkých setkáních se špatnými trenéry typu: „Ten pes se Tě musí bát! Pořiď mu ostnáč!!“ zavítala do Pražské záchranářské brigády, kde jsem dostala myslím dobré základy k výcviku psů. Bohužel jsme nemohli složit základní zkoušku, protože Falco se panicky bojí střelby, což byl jeden z důvodů, proč jsme se záchranařinou skončili a začali se věnovat dogdancingu. V té době jsem objevila klikr trénink a úplně jsem tréninku se psy propadla. Začala jsem číst všechnu možnou literaturu a navštěvovat různé semináře. Začali jsme trénovat u Katky Lerlové, se kterou trénujeme stále.

 

Protože jsem muzikant a dogdancing v sobě pojí umění se sportem, hudbu s tréninkem psů, navíc je to velmi kreativní činnost, zamilovala jsem se do něj. Chtěla jsem realizovat svoje nápady a plány a parťáka, který do toho půjde se mnou naplno, proto jsem si pořídila v červnu 2014 Bartíka.

 

Od roku 2015 dělám dočasky. (Dočasná péče znamená mít dočasně doma pejska, který je veden pod útulkem/azylem, starat se o něj a ve většině případů ho socializovat, pomáhat mu poznávat svět a učit ho důležitým věcem nebo napravovat už zažité špatné, problémové chování. Když je připraven jít do nového domova, najít mu ten správný.) Spolupracuji s azylem Cibela a útulkem Voříškov. Mám zkušenost s bojácnými psy.  Neustále se díky dočaskám a útulkáčům učím.

 

Od roku 2015 se zabývám tréninkem jiných týmů. Zaměřuji se na poslušnost použitelnou v běžném životě, triky a dogdancing.

 

Z čeho v tréninku psů čerpám?

 

 • Seminář s Roz Pooley - chůze na vodítku, trénink manipulace se psem, říjen 2018
 • Seminář první pomoc pro psy - Z. Wildmannová, červenec 2018 
 • Seminář DD s Alexandrou Creusot 7.4.2018
 • Přednáška Gabby Harris 2017
 • Seminář heelwork/freestyle s Atillou Szkukalkem duben 2017
 • Seminář o dogdancingu s Lucy Imberger 2016
 • Semináře Gabby Harris Řešení problémů a Najdi svůj spínač, 2016
 • Semináře Františka Šusty: Úvod do pozitivního posilování, Trénink je rozhovor a také praktické lekce s Fr. Šustou.
 • Semináře pod vedením Moniky Olšovské a Saši Vávrové, SK, léto 2014.
 • Absolvovala jsem 3 měsíční kurz u Šimony Drábkové, jaro 2015 a seminář o Heelworku pod vedením Šimony.
 • Na podzim 2015 jsem se zůčastnila jako cvičící workshopu o intuici pod vedením Gabrielle Harris.
 • Pravidelnou dávku inspirace mi přináší tréninky s Katkou Lerlovou

Nejvetšími učiteli,  inspirací a nekonečným zdrojem nápadů a nových poznatků jsou moji psi!

 

 

Několik zásadních knih, ke kterým se ráda vracím:

Svého psa nestřílejte (K.Prior), Konejšivé signály (T.Rugaas), Štěkání, zvuk psí řeči-(T.Rugaas), Lidé a psy: Střet kultur-(J.Donaldson), V životě je spousta věcí zadarmo-(K.Sdao), Shaping-(S.Garrett), RuffLove-(S.Garrett), Dog SportsSkillsBook 1, Book 2- (D.Fenzi, D. Jones), Od sebe! (J.Donaldson), Trénink je Rozhovor (Fr- Šusta), Touching animal souls (G. Harris)

Další zdroje informací:

 

Youtubechannel KIKOPUP-Emily Larham

o mně, about me